• ul. Trochimowskiego 21, 42-207 Częstochowa
  • tel./fax: 34 323-04-99
  • en
  • fr
  • de
  • it
  • pl

Jakość usług

Stosujemy system zarządzania
Jakością zgodny z ISO 9001:2009

Wyróżnienia

Tekst alternatywny

O WYDZIALE

O wydziale

Wydział Produkcji Urządzeń i Regeneracji spółki LOGIS powstał na bazieWydziału Huty Częstochowa, który specjalizował się w wytwarzaniu nowych części maszyn oraz ich regenerowaniu w oparciu o technologie napawania pracujących w urządzeniach Stalowni ,Walcowni Blach Grubych ,Walcowni Rur oraz Koksowni.

Wysoce innowacyjne technologie napawania zaczęto wdrażać w Częstochowie od roku 1990 ,w oparciu o urządzenia spawalnicze szwedzkiej firmy ESAB oraz szkolenia pracowników w Szwecji jak i Francji.

W roku 1992 w Hucie Częstochowa przeprowadzono nowatorską pracę badawczą na skalę Polski , zakończoną uznaniem i wdrożeniem technologii napawania rolek Ciągłego Odlewania Stali w tutejszym zakładzie przez firmę VAI z Austrii będącej światowym autorytetem w projektowaniu i produkcji najnowszego systemu odlewania stali stosowanego do dzisiaj.

Na bazie szlachetnych napoin spełniających rolę plateru o twardościach powyżej 42HRC ,odpornych na ścieranie i działanie czynników chemicznych , w kolejności wdrażano technologie regeneracji i wytwarzania nurników oraz cylindrów wydłużając znacznie ich żywotność.

W latach 1999-2006 Wydział funkcjonował jako spółka zależna huty pod nazwą ADMET Sp. z o.o., która dodatkowo zajmowała się nakładaniem powłok antykorozyjnych. W okresie tym pracownicy dodatkowo zdobywali świadczenia przy realizowaniu zamówień dla klientów z terenu całej Polski, będąc jednocześnie podstawowym wykonawcą usług dla Huty Częstochowa.

Od 2007-2013r wydział istniał z powodzeniem w strukturach Zakładu Obróbki i Regeneracji ukraińskiego koncernu ISD poszerzając swoją działalność o wytwarzanie nowych części maszyn i urządzeń opartych na precyzyjnej obróbce skrawaniem.

Wdrażane od lat 90 technologie stosuje obecnie nasz Wydział Produkcji Urządzeń i Regeneracji w Częstochowie Spółki LOGIS, korzystając z materiałów spawalniczych światowych producentów drutów rdzeniowych i litych odpowiednio w metodach spawalniczych SAW, Open-arc , MIG/MAG, TIG oraz elektrodą otuloną MMA.

Kontynuujemy najlepsze tradycje przy udziale kadry pracowników, których rdzeń stanowią doświadczeni fachowcy z dużym doświadczeniem zdobytym od początku lat 90.

Parametry techniczne stosowanych spoiw, ścisła nasza współpraca z zagranicznymi konsultantami firm: COREWIRE, SOUDOKAY, CORODUR oraz pracownikami naukowymi z Politechnik w Polsce gwarantują , że regenerowane i wytwarzane elementy w naszej firmie spełniają oczekiwania zleceniodawców , zapewniając im bezproblemowe ich użytkowanie, poparte badaniami laboratoryjnymi , posiadanymi uprawnieniami UDT i udzielaniem gwarancji.

Top